dnd, d&d dungeons and dragons
 
Zespół Szkół Społecznych Ponadginazjalnych w Słupsku
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona główna ˇ Aktualnosci ˇ Język kaszubski ˇ Aforyzmy ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
OFERTA EDUKACYJNA

REKRUTACJA
Szkoła podstawowa
Gimnazjum
Liceum
Technikum

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
O SZKOLE

Strona główna
Aktualnosci
Dyrekcja
Nauczyciele
Administracja
Kronika szkolna

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
UCZNIOWIE

Naszym okiem
Samorząd
Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła na wesoło
Językowy savoir vivre

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
RODZICE

Rada Rodziców
Dzwonki
Zebrania z rodzicami

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
EGZAMINY

Gimnazjalne
Zawodowe
Matura

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
LINKI

LINKI
CKE
OKE Gdańsk
Kuratorium w Gdańsku

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Zajęcia pozalekcyjne


Drodzy Uczniowie,
zapraszamy, abyście wybrali dla siebie takie koło zainteresowań, które będzie zgodne z waszymi pasjami i zdolnościami.
Wszyscy opiekunowie „kół” powitają Was z wielką radością....


Koła zainteresowań w naszej szkole

Doskonałym uzupełnieniem nauki w naszej szkole jest uczestnictwo w rozmaitych kołach zainteresowań. Mamy tutaj więcej miejsca na swobodę, zabawę i wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych jest bezpłatne i obejmuje wszystkich chętnych uczniów. Dzięki temu nie tylko poszerzamy horyzonty, ale również dbamy o pełną integrację szkolnej braci. Oferta zajęć dodatkowych jest bardzo bogata i dostosowana dla nawet najbardziej wymagających uczniów: dla dusz artystycznych proponujemy koło teatralne, plastyczne lub wokalne, miłośnikom ruchu proponujemy przynależność do Szkolnego Klubu Sportowego, koła żeglarskiego lub tanecznego, amatorom doświadczeń polecamy koło fizyczne i chemiczne, a tym, którym ideały świętego Franciszka nie są obce proponujemy szkolne koło Caritas i pracę w kole biologicznym. Działalność w naszych kołach to doskonały lek na nudę i poznanie, że nauka może być naprawdę wielką przygodą!SZKOLNE KOŁO TEATRALNE „BEZIMIENNI”
Grupa teatralna powstała w roku szkolnym 2010/2011 i od tej pory działa bardzo prężnie rozwijając aktorskie talenty naszych uczniów. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i mają na celu przede wszystkim naukę wyrażania siebie, panowania nad emocjami i pracę nad prawidłową dykcją. Do nas należy oprawa artystyczna uroczystości szkolnych, sami stajemy się reżyserami, scenografami i charakteryzatorami naszych przedstawień. Tworzymy grupę niepokornych artystów, którzy stale poszerzają swój repertuar. Efekty naszych prac podziwia nie tylko społeczność szkolna, ale również rodzice i zaproszeni goście. Nasze największe przedsięwzięcia mieliśmy okazję pokazywać również poza szkołą, np. z okazji Dnia Papieskiego pokazywaliśmy fragment sztuki Karola Wojtyły Przed sklepem jubilera oraz św. Klara z Asyżu. W ramach w pracy szkolnego koła teatralnego mieliśmy okazje gość w naszej szkole znanych aktorów p. Laurę Łącz oraz p. Mariusza Kowalczyka. Zaplanowane są kolejne spotkania z przedstawicielami sztuki teatralnej. Przed nami wiele wyzwań, wiele sztuk i ogrom bardzo inspirującego wysiłku, czekamy tylko na Ciebie, dołącz do nas!

SZKOLNE KOŁO CHEMICZNE
Naszemu kołu chemicznemu przyświeca maksyma Konfucjusza Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – zapamiętam, pozwól wziąć udział, a… wzbudzisz we mnie pragnienie. Staramy się tutaj pokazywać, że chemia nie tylko jest prosta, ale również bardzo ciekawa i inspirująca. Nasze spotkania to poszerzanie wiedzy nabytej podczas lekcji, doświadczenia i eksperymenty, które czasami przyprawiają o gęsią skórkę. Mieszamy i dolewamy stając się prawdziwymi naukowcami. Zawsze dbając o bezpieczeństwo odkrywamy to, co dla wielu jest czystą magią.

KOŁO MATEMATYCZNE
Koło matematyczne przeznaczone jest dla wszystkich uczniów. Podczas spotkań uczniowie mają możliwość utrwalenia wiadomości poznawanych na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych oraz poszerzenia wiedzy matematycznej wykraczającej poza program gimnazjum. Celem zajęć prowadzonych w ramach koła matematycznego jest rozbudzanie zainteresowań matematycznych, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, analizowania i wnioskowania w odniesieniu do życia codziennego. Podczas spotkań uczniowie poznają metody, jak można uczyć się poprzez zabawę, rozwiązując rozmaite łamigłówki, zagadki, czy rebusy matematyczne. Wszyscy uczniowie, którzy systematycznie uczestniczą w zajęciach koła matematycznego, nie mają problemów z przyswojeniem obowiązkowego materiału objętego programem nauczania.

SZKOLNE KOŁO CARITAS
Szkolne Koło Caritas zrzesza młodzież działającą na terenie Szkoły. Włączamy się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywno - opiekuńczo - wychowawczą prowadzoną przez Caritas Diecezji. Nasze zadania wynikają z Chrystusowego przykazania miłości bliźniego.

SZKOLNE KOŁO ŻEGLARSKIE
Wszystkich, którzy kochają wiatr i wodę zapraszamy serdecznie na zajęcia „Szkolnego Koła Żeglarskiego” w ramach których:
- zdobędziecie niezbędną wiedzę i umiejętności żeglarskie w teorii i praktyce, weźmiecie udział w organizowanych przez nas rejsach,
- aktywnie spędzicie czas wolny,
- nauczycie się działań zespołowych,
- poznacie tradycje związane z żeglarstwem w ramach „wieczorów szantowych”,
- uzyskacie możliwość realizacji własnych pomysłów związanych z żeglarstwem.
Zajęcia teoretyczne odbywają się poza sezonem żeglarskim (październik – marzec) w szkole.
Zajęcie praktyczne (rejsy) odbywają się w sezonie żeglarskim (kwiecień – wrzesień). Współpracujemy ze Szkołą Żeglarstwa „Magola”. Nasi uczniowie maja możliwość uzyskania patentu żeglarskiego.
Wszystkich serdecznie zapraszam
mgr Katarzyna Olczyk opiekun koła

KOŁO BIOLOGICZNE
Koło biologiczne to miejsce, gdzie spotykają się ludzie, którzy potrafią docenić piękno otaczającego świata. Dbamy o środowisko naturalne pamiętając o szerzeniu postaw ekologicznych wśród mieszkańców Słupska. W kręgu naszych zainteresowań stawiamy również zdrowie człowieka, dlatego chętnie angażujemy się we wszelkie akcje propagujące zdrowy styl życia i profilaktykę zdrowia. Większość naszych spotkań to zajęcia warsztatowe w plenerze, podczas których wchodzimy w rolę biologa-badacza. Bardzo chętnie bierzemy udział w rozmaitych konkursach, naszym największym sukcesem było zdobycie pierwszego miejsca w konkursie organizowanym przez PGK Wspólnie dbamy o środowisko.

KOŁO DZIENNIKARSKIE
Codziennie wokół nas dzieją się interesujące rzeczy, o których warto opowiedzieć innym. Na zajęciach koła dziennikarskiego staramy się wypracowywać w sobie umiejętność tworzenia krótkich form wypowiedzi, których nadrzędną funkcją jest informowanie innych o sprawach ważnych. Poznajemy pracę w radiu, telewizji i prasie, zaglądamy za kulisy newsroomów i przyglądamy się jak wiadomości z jednego miejsca obiegają cały świat. Na warsztatach podejmujemy również problematykę etyki dziennikarskiej, o której niektórzy zdają się zapominać. Stajemy się łowcami informacji i przyjmujemy na siebie odpowiedzialną funkcję informowania szkolnej braci o tym co najistotniejsze.

KOŁO MUZYCZNE
Berthold Auerbach „Muzyka zmywa z duszy pył codziennego życia.” Aktywne uczestniczenie w zajęciach muzycznych wpływa na spoglądanie młodego człowieka na świat przez pryzmat wartości jakich doświadcza. Zarysowują się w nim postawy moralne oraz staje się on wrażliwszy na piękno.
To właśnie siła emocjonalna jaką posiada muzyka zapewnia każdemu jej uczestnikowi intensywność przeżycia.
Zajęcia kola muzycznego to przede wszystkim wspaniała przygoda jaką uczeń rozpoczyna z muzyką. Poznaje podstawowe wiadomości z zakresu historii muzyki, notacji muzycznych. Rozwija swoją muzykalność oraz umiejętność refleksyjnego słuchania muzyki. Zajęcia obywają się dwa razy w tygodniu. Uczniowie mają możliwość pracy nad własny głosem, jego barwą, postawą śpiewaczą. Poznają również największe przeboje muzyki młodzieżowej.
czytaj więcej...

KOŁO ZAINTERESOWAŃ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Koło językowe stwarza możliwość rozwijania uzdolnień językowych. Głównym celem koła języka angielskiego jest rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów, poszerzanie ich wiedzy językowej, przygotowanie do udziału w konkursach językowych, a także do dalszego kształcenia. Wszyscy uczniowie zafascynowani językiem zaspokoją głód wiedzy na naszym kole! Tutaj uczeń wysłucha anglojęzycznych piosenek, pozna twórczość Szekspira, wykona projekt wycieczki pod londyńskim niebem, a to wszystko okraszone sporą porcją humoru z Cyrku Monty Pythona ;-)

ZAJECIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Zajęcia mają charakter lingwistyczno-krajoznawczy i zostało utworzone dla uczniów chcących rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę o języku niemieckim i o krajach niemieckojęzycznych. Fundamentem naszych zajęć jest poznanie kultury krajów obszaru niemieckojęzycznego - co ciekawe nie tylko w sali lekcyjnej, ale chcemy również w praktyce przybliżać uczniom tereny naszych zachodnich sąsiadów. Wszystkim chętnym radzimy zabrać ze sobą moc dobrego humoru, kieszonkowy słowniczek i ahoj przygodo!

KOŁO PLASTYCZNE
Twórczość plastyczna dzieci i młodzieży jest niezbędnym elementem w procesie kształtowania osobowości. Jest ona sposobem na przejawianie naturalnej potrzeby przekazywania swoich odczuć oraz emocji. Jak powiedział niegdyś Stanisław Ignacy Witkiewicz „Malarstwo jest ukazaniem sobie i innym tego obrazu, który się w nas tworzy.” Ta właśnie myśl staje się przewodnim hasłem koła. Zajęcia plastyczne w naszej szkole odbywają się dwa razy w tygodniu Koło ma na celu pobudzać do kreatywności uczniów oraz do odkrywania przyjemności tworzenia. W trakcie zajęć uczestnicy poznają nowe techniki malarskie oraz papieroplastyczne. Zapoznają się z podstawową terminologią plastyczną, z historią sztuki. Wyrabiają umiejętność organizowania warsztatu własnej pracy oraz ekonomicznego wykorzystywania materiałów. Zapraszamy wszystkich pragnących rozwijać swoją wrażliwość twórczą oraz ekspresję malarską.
czytaj więcej...

KOŁO HISTORYCZNE
Koło historyczne jest przeznaczone nie tylko dla tych, którzy interesują się historią ale także dla osób, dla których jest ona przedmiotem trudnym i niezrozumiałym. Podczas zajęć koła historycznego uczniowie mają możliwość rozwijania swoich indywidualnych zainteresowań, kształtuje się u nich więź z krajem ojczystym, więź z regionem, świadomość narodowa oraz postawy patriotyczne. Do zadań koła historycznego należy także wpajanie szacunku i przywiązania do tradycji i historii własnego narodu, jego osiągnięć, kultury, języka ojczystego i ludzi, którzy go zamieszkują. Koło rozwija i doskonali umiejętności myślenia historycznego. Uczniowie poznają warsztat pracy historyka, rozwijają umiejętności współpracy w zespole oraz umiejętność korzystania z wiedzy innych ludzi, kształtują się u nich również zdolności podejmowania odpowiedzialnych działań. Uczestnicy koła poszerzają wiedzę o historii swego kraju i regionu poprzez uzupełnianie wiadomości i umiejętności zdobywanych na lekcjach, także poznają i rozumieją związki między przeszłością a teraźniejszością. Za sprawą zajęć szkolnego koła historycznego uczniowie zdobywają umiejętności praktycznego posługiwania się mapami, atlasami, planami miast, rozwija się u nich zamiłowanie do turystyki. Uczniowie, którzy są uczestnikami zajęć koła historycznego często biorą czynny udział w apelach okolicznościowych związanych ze świętami narodowymi. Ważnym elementem działalności koła historycznego jest przygotowanie młodzieży do konkursów i olimpiad historycznych oraz do egzaminu zewnętrznego z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Cytaty

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.
Jan Paweł II

Trzeba czuwać, troszczyć się o każde dobro człowiecze.
Nie można pozwolić, by marnowało się to, co ludzkie, na tej ziemi.
Jan Paweł II

Ogromnie wiele zależy od tego,
jaką każdy z was przyjmie miarę swojego życia,
swojego człowieczeństwa.
Jan Paweł II

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.
Jan Paweł II

Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd.
Jan Paweł II

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.
Jan Paweł II

Naukowiec nie jest twórcą prawdy, ale jej odkrywcą.
Jan Paweł II

Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli.
Jan Paweł II

Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy.
Jan Paweł II

Każdy z Was młodzi przyjaciele ma w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które należy wykonać i wypełnić. Nie wolno zdezerterować.
Jan Paweł II

Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie, lecz patrzeć w tym samym kierunku.
Antoine de Saint-Exupéry

Nie wszystko przepadło, jeśli coś weźmie inny obrót niż pragniesz.
Tomasz à Kempis

Ludzie nowego wieku oczekują Twojego świadectwa.
Nie bój się! Wypłyń na głębię! Jest przy Tobie Chrystus.
Jan Paweł II

Uzdrówcie rany przeszłości miłością.
Niech wspólne cierpienie nie prowadzi do rozłamu, ale niech spowoduje cud pojednania.
Jan Paweł II

Dla chrześcijanina nigdy sytuacja nie jest beznadziejna.
Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei.
Jan Paweł II

Właśnie wolna wola mówi nam, że pewnych rzeczy nie wolno.
św. Augustyn

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.
Wbrew wszystkim mirażom ułatwionego życia musicie od siebie wymagać.
To znaczy właśnie więcej "być".
Szkoła to poszerzony dom rodzinny.
Jan Paweł II

Sapere aude (odważ się być mądrym).
Horacy
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kontakt

Zespół Szkół Społecznych Ponadgimnazjalnych w Słupsku


76-200 Słupsk,
ul. Szczecińska 94


tel. 59 801 00 31

e-mail: dyrekcjazss@wp.pl


Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku w godziach 8 - 16

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, oglZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl